Заклик

Даний заклик – це частина спільного глобального проекту, що також включає в себе різні символи і хештег #1world1struggle. Заклик є концептуальною основою цього проекту. Спільні символи та хештег допоможуть візуально об’єднати різні дії та сприяти комунікації на глобальному рівні.

Якщо ви зацікавлені в об’єднанні сил та/або хочете бути зазначеними у списку тих, хто підтримує заклик – сміливо підписуйтесь на розсилку Першотравня-2017. Або просто залиште коментар знизу.

Трансконтинентальний Першотравень 2017
– 1 травня 2017 –

Щороку 1-го травня люди виходять на вулиці і організовують страйки в честь Дня міжнародної солідарності трудящих. Даний заклик – це результат кількох чат-конференцій, проведених нами, групою робітників і студентів, на платформі Міжнародного студентського руху (ISM). Ми звертаємось до низових угрупувань, профспілок та інших ініціатив по всьому світу, щоб об’єднати наші першотравневі заходи і таким чином показати боротьбу у її глобальному масштабі.

Ми, робітники та студенти, завжди будемо солідарними, тому що, незалежно від нашого місця перебування, ми об’єднані спільною боротьбою проти інтересів, орієнтованих на отримання прибутку. Урізання бюджету на соціальні послуги, аутсорсинг, зниження зарплат, приватизація, підвищення необхідних витрат на життя, плата за навчання – все це лише деякі симптоми, прямо пов’язані з глобальною економічною системою. Система, заснована на експлуатації та конкуренції призводить до комерціалізації всіх сторін нашого життя.

Постійно зростаючий примус до покори огидний будь-де і будь-коли: на робочому місці, в університеті, школі і особливо в дитинстві та юності. Логіка ринкової економіки і відповідні державні структури вимагають, щоб конформізм, конкурентоспроможність і прибуткове виробництво мало пріоритет над розвитком здатності до емансипативного мислення. Діючи за індивідуалістичним принципом «інвестування у власне майбутнє», за час навчання ми накопичуємо величезні борги, які потім змушені віддавати, продаючи отриманий нами людський та соціальний капітал на ринку праці. Існуюча система навчає нас виключно в рамках того, що сумісне з капіталістичною парадигмою. Натомість нам потрібна відкрита і доступна емансипативна освіта для всіх – незалежно від їх соціоекономічного статусу.

Ми хочемо не просто потурбувати систему, а повністю подолати її!

Зважаючи на транснаціональну природу капіталізму, об’єднатись на глобальному рівні важливо як для робітників, так і для студентів. Об’єднуючись в міжнародні мережі, ми можемо зробити видимими глобальні системи, що формують наші локальні умови. Більше того, це відкриває нові можливості та простір для дій у боротьбі проти експлуатації, за гідні умови життя та праці. Переговорна сила робітників надзвичайно зросла б, якби вони об’єднались в межах одного ланцюга створення доданої вартості. Наприклад, уявіть, що страйкуючі шахтарі Марікани (Південна Африка) та робітники хімічного заводу BASF, що розміщений у Німеччині, об’єднались б, зважаючи на те, що BASF – головний покупець сировини, що добувається шахтарями. Такі зв’язки могли б значно змінити або, можливо, навіть відвернути різанину 2012.

Проводячи Першотравень-2017 у міжнародній координації, ми намагаємось реалізувати колективне прагнення кращого життя за допомогою створення глобальних мереж солідарності. Сьогодні, в умовах зростання націоналістичних та ксенофобних тенденцій, ми наголошуємо на спільній боротьбі та чинимо спротив намаганням нацькувати нас один на одного.

За краще життя для всіх – по всьому світу!

#1world1struggle

Leave a Reply